Start Time

18:00

wtorek, 9 października, 2018

access_time
End Time

22:00

wtorek, 9 października, 2018

access_time
Address

Park Technologiczny, Partyzantów 17, Koszalin

location_on

ZAGRAJ W CASHFLOW

 

Już niebawem będziemy gościć Klub Inteligencji Finansowej w Koszalinie, spotkamy się aby popracować nad inteligencją finansową grając w grę planszową CASHFLOW!

 

Dlaczego warto zagrać w CashFlow? W trakcie gry Cashflow, podejmujesz decyzje finansowe, których zadaniem jest zbudowanie portfela Twoich aktywów. Aktywa te, docelowo mają generować przychody, bez zamiany Twojego czasu na pieniądze, dzięki czemu osiągasz wolność finansową. Po grze dowiesz się jak umiejętności z gry zamienić w praktykę.

Co odróżnia CASHFLOW od innych gier? CASHFLOW nie tylko nauczy Cię, jak inwestować i pozyskiwać aktywa, ale przede wszystkim, jak zachować się w różnych sytuacjach rynkowych. Będziesz mógł sprawdzić swoje strategie tworzenia majątku, których być może nie miałbyś okazji zweryfikować w prawdziwym życiu. Jeśli jesteś oszczędny, spróbuj strategii agresywnych. Jeśli lubisz podejmować ryzyko, spróbuj stopniowego wzrostu. Ucz się i wygrywaj!
Gry są odzwierciedleniem prawdziwego życia. Pomyśl, jak reagujesz, gdy rywalizujesz z innymi graczami. Czy stajesz się lekkomyślny, gdy wygrywasz? A może załamujesz się w obliczu przegranej? Lepiej wyciągnąć wnioski podczas gry, niż w świecie prawdziwych pieniędzy – Twoich pieniędzy.

Robert Kyiosaki

Gdy byłem młodszy, nauczono mnie, że jeżeli dasz człowiekowi rybę, to nakarmisz go na jeden dzień, ale jeśli nauczysz go, jak łowić ryby, to nakarmisz go na całe życie. Są ludzie, którzy chcą sprzedawać Ci ryby, a nie nauczyć Cię, jak je łowić.

Stąd właśnie pochodzi angielskie słowo selfish, czyli samolubny (od słówsell: sprzedawać i fish: ryby). Gra CASHFLOW została stworzona, żeby uczyć, jak łowić ryby. Wielu ludzi myśli, że inwestowanie jest ryzykowne, ponieważ nasz system edukacyjny uczy nas niewiele lub nie uczy nas wcale o pieniądzach.

Paradoksalnie, z powodu braku finansowej edukacji, wiele osób lokuje swoje pieniądze w inwestycje, które w ich opinii są bezpieczne. Jedne  najbardziej ryzykownych inwestycji, które uważane są za bezpieczne, to: konta oszczędnościowe, akcje, obligacje oraz fundusze inwestycyjne.

Jeśli jednak nie chcesz zainwestować czasu w swoją finansową edukację, to konta oszczędnościowe, akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne są dla Ciebie. Tak więc istnieją tylko dwie rzeczy, które możesz zainwestować. Jedną jest czas na Twoją finansową edukację, a drugą są pieniądze.

Robert Kiyosaki